Pizza akcesoria

Pizza akcesoria

Pizza, jako danie kultowe, dorobiła się szeregu akcesoriów dedykowanych tylko jej. Każdy prawdziwy wielbiciel pizzy musi posiadać w domu odpowiednią zastawę do jej serwowania. A także do jej przygotowania, jeśli potrafisz i lubisz gotować.

Forma na pizzę

Jeśli pokusisz się o własnoręczne przygotowanie pizzy w domu, to oprócz sprawdzonego przepisu na ciasto, potrzebujesz formy do jej pieczenia. W pizzerii nie jest ona konieczna, gdyż posiadamy specjalny piec do pizzy, gdzie przygotowane do wypieku ciasto zsuwa się z drewnianej łopaty wprost na wewnętrzną blachę pieca i tą samą łopatą wyciąga się gotową pizzę. W domowych warunkach przydatne są specjalne formy do pieczenia pizzy z perforowanym dnem. Otwory w dnie zapewniają równomierny dostęp ciepła do ciasta i odprowadzenie z niego wilgoci. Dodatkowo formy pokryte mogą być powłoką nieprzywieralną, co ułatwi zsunięcie upieczonej pizzy na talerz.

Kamień do pieczenia pizzy

Wyższa szkoła jazdy to specjalne kamienie do pieczenia pizzy. Mogą być wykonane z granitu, szamotu, skały wulkanicznej lub ceramiki. Smakosze twierdzą, że smak pizzy przygotowanej na kamieniu jest wyjątkowy. Kamienie umieszczamy w piekarniku i nagrzewamy w najwyższej temperaturze, jaką oferuje nasz piekarnik. Kamień nagrzewa się równomiernie i tak samo oddaje ciepło. Dzięki temu ciasto piecze się szybko, natomiast sam kamień wchłaniając wilgoć z ciasta, sprawia, że jest ono chrupiące.

Łopatka drewniana

Jeśli używamy kamienia do pieczenia pizzy, przyda nam się drewniana łopatka do wkładania i wyciągania pizzy, gdyż kamień jest bardzo gorący i trochę waży, więc niewygodne byłoby wyciąganie go z piekarnika, by wyłożyć na niego ciasto. Łopatka będzie do tego idealna. Możemy się poczuć jak w prawdziwej włoskiej pizzerii!

Zastawa do pizzy

Gdy pizza jest już gotowa (w zaledwie kilka minut!), przyda nam się coś specjalnego do serwowania. Ogromne talerze do serwowania pizzy lub obrotowe drewniane tace to ‘must have’ nie tylko tych, którzy pieką pizzę w domu, ale także dla tych, którzy zamówili ją u nas i chcą odpowiednio celebrować jej spożywanie. Sklepy oferują pięknie zdobione w motywy włoskie talerze do podawania pizzy i specjalne sztućce. Niezbędny jest z pewnością nóż radełko do krojenia pizzy i łopatka do jej serwowania. W jednym ze sklepów znaleźliśmy specjalne nożyczki do porcjowania pizzy połączone z łopatką– bardzo ciekawe akcesoria!

Warto celebrować jedzenie pizzy, gdyż to jedna z najbardziej towarzyskich potraw! Pizza zjedzona w towarzystwie przyjaciół, w odpowiedniej oprawie stołu, to idealny sposób na spędzenie wieczoru! A jeśli nie macie ochoty zmywać po pizza party- zapraszamy na pizzę do naszego lokalu! Upieczemy Wam pyszną pizzę!