Pizzeria Dexter 25 lat na rynku

Świętujemy: Pizzeria Dexter od 25 lat na rynku i wciąż się rozwijamy!

Nasza Pizzeria Dexter w tym roku obchodzi 25 rocznicę powstania. Ćwierć wieku na mapie gastronomicznej Rzeszowa to oznaka zaufania, jakim darzą nas klienci. Kręcimy więc dla nich najlepszą pizzę, bo na tym znamy się najlepiej! Receptura ciasta ulepszana przez lata praktyki, dopracowana w najdrobniejszych szczegółach to nasz sekret. Składniki, tylko najświeższe, od sprawdzonych dostawców to gwarancja wyśmienitego smaku!

Kompozycja składników naszej pizzy zadowoli każde podniebienie, każdy znajdzie dla siebie coś pysznego!

Jak pizza trafiła do nas?

Prosty placek rodem z Włoch zawojował cały świat. Jego historia sięga starożytnej Grecji. Po jej podboju przez Rzymian pizza trafiła do Włoch, gdzie została szybko adoptowana ze względu na prostotę wykonania i niewielką liczbę składników potrzebną do otrzymanie szybkiego i pożywnego posiłku. Przez wieki pizza była podstawowym daniem ubogiej części włoskiego społeczeństwa. Jak więc dostała się na stoły całego świata?

Margherita – Królowa Pizzy

Ekspansję pizzy zapoczątkowała podobno wizyta w Neapolu króla i królowej Sabaudii w 1889 roku. Wtedy to zaserwowano na dworze miejscowy smakołyk, którego kompozycja zawierała 3 kolory flagi rodzącego się państwa włoskiego: czerwień pomidorów, biel mozzarelli i zieleń liści bazylii. Urzekło to koronowane głowy i dało zielone światło dla pizzy.  Najprostsza, najbardziej klasyczna, znana na całym świecie pizza to  Margherita – obecna w naszym menu na pierwszej pozycji, jedna z najczęściej zamawianych. Nazwana tak od imienia włoskiej królowej Małgorzaty Sabaudzkiej, która jako pierwsza koronowana głowa doceniła smak prostej 3- składnikowej potrawy prostego ludu neapolitańskiego. To podstawowa pozycja w każdej pizzerii, także naszej. Sos pomidorowy, mozzarella i bazylia na pysznym cieście zjedzona  w naszej pizzerii Dexter pozostanie długo w pamięci. Temu smakowi nie sposób się oprzeć!

Dla każdego coś dobrego!

Dodajmy do tego dowolne składniki według własnego upodobania i już mamy pyszne danie na obiad, na imprezę, na kolację, na przekąskę ze znajomymi, na przerwę w pracy… W naszej ofercie znajdziecie ponad 35 kompozycji smakowych w 3 rozmiarach ciasta. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Naszą pizzę wypiekamy z sercem, używając produktów najwyższej jakości. Dbamy o podniebienia naszych klientów i doceniamy ich zaufanie, jakim darzą nas, wracając wiernie do naszego lokalu.